Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – odpust w naszej parafii.
W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
- W poniedziałek wspomn. Św. Justyna męczennika
- W środę wspomn. Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
- W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Crystusa – Boże Ciało
- W piątek wspomn. Św. Bonnifacego biskupa i męczennika
W naszej Parafii:
- Ostatni dzień maja Bóg Zapłać wszystkim którzy uczestniczyli w Nabożeństwach Majowych. Dziękuję wszystkim którzy uczestniczyli w Nabożeństwach Majowych w naszej świątyni w kościele klasztornym i na wioskach . Bóg Zapłać za wasze świadectwo wiary i umiłowania do Matki Najświętszej.
- Od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa . Zapraszam codziennie po Mszy św. o godz. 17 na Nabożeństwa Czerwcowe .
- W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. będą o godz. 8:00, 9:30 – po tej Mszy św. wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. Wieczorna Msza św. o godz. 17:00.
Bardzo proszę o przynoszenie kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.
- W I piątek od godz. 8 objazd chorych i starszych, po południu od godz. 15:00 zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu podczas której będzie okazja do spowiedzi świętej. Nabożeństwo I sobotnie o godz. 17:30 w Kościele Klasztornym.
- W przyszłą niedziele Msze św. w naszej świątyni o godz. 8:00 i 17:00. O Godz. 9:30 Msza św. w kościele klasztornym z procesją do 4 ołtarzy 2 ołtarze będą na placu przyklasztornym , a 2 ołtarze prosimy o przygotowanie mieszkańców ul. Mickiewicza.
- W piątek 12 czerwca tradycyjnie jak każdego roku nawiedzą nas aby przenocować pielgrzymi zmierzający do Gietrzwałdu . Jeśli ktoś może przygotować ciasto dla pielgrzymów będę bardzo wdzięczny. 3 czerwca w środę zapraszam chętnych do Domu Parafialnego chcemy posprzątać Plebanię na przyjęcie pielgrzymów .
- Była w Częstochowie młodzież , 21 czerwca zapraszamy dzieci organizujemy pielgrzymkę do Matki Bożej Częstochowskiej na spotkanie dzieci z całej Polski, zgłoszenia do 14 czerwca u Pani Eli lub w zakrystii u Pana Macieja.
- Bóg zapłać rodzicom dzieci I Komunijnych za ufundowanie do kościoła ślicznej ambonki, Bóg Zapłać Panu Joachimowi za pozłocenie i Bóg Zapłać wam kochani za wasz malutki udział.
- Bóg Zapłać niezawodnemu Panu za posadzenie kwiatów przy kościele i Domu Parafialnym .
Przy bocznym ołtarzu można nabyć prasę katolicką. Dzisiaj Przewodnik z dodatkiem na cały miesiąc.
Wszystkim Naszym Parafianom, Sympatykom i dobrodziejom Bóg zapłać za modlitwę, ofiary i waszą obecność .
Z modlitewną pamięcią
O. Eryk - proboszcz