Parafia pw. Świętej Trójcy
Osieczna

I Niedziela Adwentu

Niedziela, 27 Listopad 2022 r.

I Niedziela Adwentu

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny  pod hasłem „ WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY ”. A także nowy okres liturgiczny – Adwent.

Jest to czas szczególnego, ale zarazem RADOSNEGO oczekiwania, na przyjście Pana Jezusa. Adwent w liturgii Kościoła, ma zawsze podwójny charakter: W pierwszej jego części do 17.XII, chce nas upewnić, że nasz Pan, przyjdzie po raz drugi na końcu czasów. Druga część to okres bezpośredniego już, przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego, podobnego do nas we wszystkim, oprócz grzechu.

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać

1. W środę  święto św. Andrzeja Apostoła
  2. W  sobotę  wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

Z życia  naszej parafii :

W Adwencie od poniedziałku do piątku zapraszamy na Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane o godz. 17:00. Przynosimy lampiony , dzieci przynoszą serduszka ze spełnionymi dobrymi uczynkami . Każdego dnia jak to było innymi laty losowanie właściciele 2 przyniesionych  serduszek biorą figurkę MB aby modlić się w domu. Z wszystkich przyniesionych serduszek na koniec Adwentu zostaną wylosowane 2, właściciele otrzymają figurki MB w prezencie.

-  Objazd chorych 16 grudnia w piątek przed świętami Bożego Narodzenia . Nie będzie objazdu chorych w I piątek miesiąca.

- W pierwszy czwartek miesiąca od godz 16:00 Adoracja NS i okazja do spowiedzi. Przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia

- W Pierwszy Piątek  miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 15 , Adoracja NS. Serdecznie zapraszam wszystkich a w sposób szczególny młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania .

- Pierwsza sobota miesiąca od godz. 16 adoracja połączona z medytacją o godz. 16:30 różaniec a następnie Msza św. z komunią wynagradzającą Najświętszemu sercu Niepokalanemu Sercu  Maryi.

W zakrystii można nabyć świece Wigilijne duże w po 20 zł. małe po 10 zł.

W najbliższą niedzielę  tj. 04 grudnia br. nasza parafia przeżywać będzie coroczny ODPUST PARAFIALNY  ku czci św. Barbary. Msza św. ku czci św. Barbary o godz. 11:00. Tradycyjne  sypanie kwiatów w czasie procesji z NS.

Przy bocznym ołtarzu można nabyć prasę katolicką wraz z dodatkiem.

Wszystkim Naszym Parafianom, Sympatykom i dobrodziejom Bóg zapłać za modlitwę i ofiary.

Z modlitewną pamięcią

O. Eryk – proboszcz

Niedziela i święta

czynne we wtorki i piątki
po Mszy Świętej wieczornej

codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
I czwartek miesiąca - od godz. 16.00

Liturgia dnia - skrót